Komentariši

DŽEKO ČESTITAO NOVU GODINU NAKON ŠTO JE MATIRAO ASMIRA BEGOVIĆA

Peta uzastopna pobjeda protiv Stokea, peta uzastopna pobjeda na domaćem terenu na novogodišnji dan. Zaslužena pobjeda Manchester Citija od 3:0. Nije to bio neki kvalitetan meč. City je napadao, stvarao šanse, i postigao tri gola. Prekinuli su niz od 10 utakmica bez poraza. Tri gola dali najboljem timu odbrane u Premijer ligi…

EDIN DŽEKO: Happy New Year
Preko 47.000 gledalaca je posmatralo ovu utakmicu. City je krenuo čvrsto i oštro od samog početka susreta. Znali su koji je njihov cilj. Zabaleta je bio strijelac za vodstvo pred kraj prvog poluvremena u 43.minuti nakon odbijene lopte od Asmira Begovića. U nastavku je pogodio Edin Džeko, tačnije u 56.minuti. Aguero je šutirao, lopta se odbila od Begovića, Džeko je bio u blizini i loptu ubacio u mrežu za rezultat od 2:0, a onda je skinuo dres i čestitao svima Novu 2013.godinu. Nakon toga je dobio žuti karton, iako su domaći navijači protestovali. Trenutno je najbolji strijelac ovog kluba.

Do kraja je City iskoristio i jedanaesterac koji je napravljen nad Silvom, Aguero ga realizirao u 74.minuti. Treba napomenuti da je prekršaj napravljen izvan šesneasterca. Zabilježiti ćemo i stativu Stoke Citija pred kraj susreta, i to im je ujedno bila i jedina prava prilika na ovom meču.

U narednom kolu Manchester City gostuje Arsenalu, prije toga imaju meč protiv Watforda u okviru Kupa. City na ovom meču zadržava nepobjedivost na svom terenu, samo jedan poraz i to onaj od Uniteda kada su izgubili sa 3:2. Tada je RvP pogodio u zadnjim trenucima za pobjedu Uniteda.

Wigan – Manchester Utd. 0:4 (Hernandez 35, 64, Van Persie 43, 88)
Swansea – Aston Villa 2:2 (Routledge 9, Graham 94/ Weimann 44, Benteke 84 – penal)
Tottenham – Reading 3:1 (Dawson 10, Adebayor 51, Dempsey 79/ Pogrebnjak 4)
West Ham – Norwich (Noble M. 3, O'Brien J. 26, Martin R. 90)
Manchester City – Stoke City (Zabaleta 43, Džeko 56, Aguero 74)